Перистальтика кишечника - це фізіологічний процес, який включає у себе скорочення стінок кишечника, що дозволяє переміщувати їжу вздовж шлунково-кишкового тракту від верхніх відділів до нижніх. Гладкі м'язи розташовані на стінках органа і беруть активну участь у перистальтиці кишечника.
Причини порушень перистальтики кишечника та основні симптоми
Серед основних причин, які негативно впливають на роботу органа, варто відзначити наступні фактори:
● незбалансоване харчування;
● недостатній рівень фізичної активності;
● наявність хронічних захворювань ШКТ;
● побічний ефект від використання медикаментів;
● хірургічні втручання;
● стреси та депресії;
● старість.
Ключовою причиною порушень вважається неправильне харчування. Нерегулярне харчування, гострі та жирні страви, регулярне вживання алкоголю та кави - всі ці звички можуть призвести до виникнення серйозних порушень у роботі шлунка та кишечника.
Під час порушень роботи кишечника людина може відчувати серйозний дискомфорт унизу живота. Болі мають скороченням характер, а їх інтенсивність може змінюватися протягом дня. Ще одним поширеним симптомом є вздуття та збільшення газоутворення, якому можуть супроводжувати ріжучі болі. При проблемах з перистальтикою кишечника часто спостерігається нестабільний стул - діарея може змінюватися запорами, які в подальшому набирають хронічний характер.
При відчутті симптомів потрібно звернутися до лікаря, оскільки симптоматика може свідчити про наявність серйозних захворювань не лише кишечника, але і шлунка:
● гастроезофагеальна рефлюксна хвороба;
● гастрит;
● виразка шлунка або кишечника;
● онкологія;
● коліт і інше.
Препарати для відновлення та полегшення стану перистальтики кишечника
Сучасна медицина пропонує широкий спектр різних медикаментів, які дозволяють активізувати та покращувати діяльність кишечника. Застосовуючи такі лікарські засоби за призначенням лікаря можна досягти нормалізації перистальтики кишечника.
Для відновлення роботи шлунково-кишкового тракту часто використовуються такі препарати, як:
- Ітомед;
- Мотіліум;
- Церукал;
- Мосід МТ і інше.
Ці препарати стимулюють перистальтику, усуваючи неприємну симптоматику та мають лікувальний ефект. Для досягнення максимальних результатів в лікуванні пацієнта слід використовувати комплексний підхід, який передбачає прийом призначених фармакологічних препаратів, дотримання дієти та виконання фізичних вправ. Не займайтеся самолікуванням і пам'ятайте, що всі призначення має робити ваш лікуючий лікар!